Najširšia sieť poskytovaných služieb
parného čistenia na Slovensku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Všetko o samoobslužnom parnom čistení

Samoobslužné parné autočistiarne sú novinkou na Slovensku a sú v tejto náročnej dobe pripravené na aktívne čistenie exteriéru vozidla, na čistenie a ekologickú dezinfekciu interiéru vozidla. Práve pre svoju dostupnosť 365 dní v roku, teda pre svoju nepretržitú prevádzku, sú vhodné na použitie kedykoľvek, keď zákazník potrebuje.

Výhody samoobsluhy:

 • Je jedno, či zákazník potrebuje vyčistiť len jednu sedačku, pretože ju znečistilo dieťa, alebo zákazník v taxíku, alebo chce vyčistiť a dezinfikovať kompletne interiér.
 • Samoobslužné parné čistenie umožní, aby si zákazníci vyčistili čalúnenie, koberčeky, interiér sami.
 • Vďaka jedinečnej technológii čistenia suchou parou sú sedadlá takmer okamžite suché.
 • Zariadenie je vyvinuté na používanie bez vplyvu počasia, teda aj v zime. Umožňuje zákazníkom svojpomocné suché tepovanie a detailné dočistenie ťažko dostupných miest na ich aute.
>Výhody samoobsluhy

Čo sa môže čistiť parou?

V interiéri:

 • Čalúnenie:
  • para odstraňuje pachy, plesne, baktérie, roztoče, ktoré sú škodlivé pre zdravie,
  • odstraňuje škvrny zo sedadiel a z koberčekov,
  • čistí a dezinfikuje tkaniny aj kožu (od rúžov, nápojov, jedla),
 • jednoduché a ľahké čistenie plastov vinylu, štruktúrovaných povrchov,
 • čistenie parou je mimoriadne vhodné na čistenie aj tých najmenších a najhlbších štrbín,
 • para likviduje zápach zo škvŕn po zvieratách, z fajčenia,
 • parný čistič vyčistí aj ťažko umývateľné prístrojové dosky, vetracie otvory, popolníky, držiaky nápojov, lakťové opierky, bezpečnostné pásy,
 • bez šmúh a rozmazania vyčistí vnútorné i vonkajšie sklá.
Čo sa môže čistiť parou?

V exteriéri

 • vstupuje do pórov laku, odstraňuje zvyšky šampónov, vosku a špiny,
 • vracia laku pôvodný lesk a pripraví ho na nové ošetrenie,
 • hlboko čistí ráfiky, čo nie je možné dosiahnuť tradičnými čistiacimi systémami,
 • odstraňuje nálepky a nápisy zo skiel, zrkadiel,
 • čistí motor, priestor okolo motora,
 • odstraňuje olej, decht a asfalt z chrómu, lisovaných dielov, nárazníkov,
 • odstraňuje mušky z karosérie (aj bez použitia chémie),
 • čistí a leští všetky vinylové povrchy, kolesá, bočnice pneumatík,
Čistenie v doprave

Kde nájdete samoobslužnú parnú čistiareň?

Samoobslužné parné čistiarne sú umiestnené pri bezdotykových autoumyvárňach, pri čerpacích staniciach pohonných hmôt, na parkoviskách obchodných centier alebo na parkoviskách všade tam, kde je sústredené veľké množstvo motoristov. V našej mape samoobslužnú čistiareň nájdete cez zelenú ikonku s autom.

Kde nájdete samoobslužnú parnú čistiareň?

Pre koho je táto služba určená?

Služba samoobslužného čistenia je určená pre individuálnych vodičov, majiteľov áut, ktorí si chcú čistiť svoje auto sami. Rovnako však aj pre profesionálnych vodičov, ako sú taxikári, vodiči dodávkových vozidiel. Osemmetrové hadice zabezpečia komfortné čistenie interiéru aj vodičom nákladných automobilov. Určená je aj pre motorkárov, ktorí si potrebujú očistiť motorku, alebo vydezinfikovať prilbu.

Pre koho je táto služba určená?

Aký je postup čistenia?

Proces čistenia sa v zásade nelíši od procesu umývania auta v samoobslužných bezdotykových autoumyvárňach.

Najprv je potrebné oboznámiť sa s bezpečnostnými pokynmi na jednotlivých parných strojoch. Zistiť aké funkcie (aké služby – tepovanie, vysávanie, čistenie parou, kompresor) ponúka parný čistič, aká je cena za jednotlivé funkcie a ako sa dá zaplatiť (mincami, bankovkami, platobnou kartou, zákazníckou kartou).

Potom je vhodné uvoľniť si v aute miesto, ktoré chcete čistiť. Odložte všetky nepotrebné veci, ktoré máte napríklad na sedadlách a mohli by Vám pri čistení prekážať.

Vhoďte mince/bankovky do stroja, alebo zaplaťte platobnou kartou a vyberte si funkciu (hadicu), ktorou budete čistiť. Samotný proces čistenia je veľmi jednoduchý a v zásade sa nelíši od klasického tepovania. Rozdiel je len v tom, že čalúnenie zostane po čistení len vlhké a do sucha vyschne asi po 10 minútach. Čistenie jedného sedadla trvá len pár minút. Prípadný zápach neutralizuje a odstráni samotná para.

Na čistenie plastov, alebo karosérie je vhodné mať utierku (mikrovláknovú), ktorou vyčistený povrch utriete do sucha.

Aký je postup čistenia?

Hľadáte vhodnú investíciu na pasívny príjem?

Ste majiteľ bezdotykovej autoumyvárne a plánujete rozšíriť svoje služby pre Vašich zákazníkov?

Samoobslužné parné čistenie Vám umožní byť atraktívnejším, poskytujete širší rozsah služieb, zvyšujete svoj obrat získaním nových zákazníkov a poskytovaním služieb aj v zimnom období.

Súčasne si však neznižujete obrat z ostatných poskytovaných služieb. Lokalita so samoobslužným parným čistením je atraktívnejšia a podporuje okolité podnikanie.

Máte k dispozícii pozemok vo vhodnej lokalite a nemáte preň využitie?

Jednoduché zriadenie samoobslužnej parnej čistiarne Vám zabezpečí príjem aj bez veľkých investícií do čistiarní odpadových vôd a iných nutných podmienok na prevádzkovanie autoumyvárne.

Výhody pre investora:

 • Odlíšenie od konkurencie
 • Rozšírenie služieb
 • Zvýšenie obratu
 • Zatraktívnenie lokality

Pošlite nám kontaktný formulár so základnými informáciami o Vás. My sa s Vami spojíme a dohodneme si ďalší postup spolupráce.

Hľadáte vhodnú investíciu na pasívny príjem?

Často kladené otázky o čistení vozidiel parou

Poškodí čistenie parou lak?

Nie!

Farby vyrobené pre automobily sú vysoko odolné proti poveternostným vplyvom a majú znášať extrémne chladné a vysoké tepoty. Para je forma plynu a jej teplota klesá exponenciálne. Všeobecne do veľkej miery závisí od vzdialenosti medzi hrotom dýzy parnej pištole a čisteným povrchom. Tlak pary parných čističov je nastavený na 6-8-10 barov. Je to relatívne nízka miera tlaku, ale dosť silná a dostatočná na bezpečné a efektívne umývanie povrchov automobilov bez poškodenia.

Poškriabe čistenie parou povrch vozidla?

Nie!

Parné čističe nepoškriabu Vaše auto, pokiaľ je umývanie vykonané správne. Škrabance sú pri umývaní auta často spôsobené trením drobných čiastočiek (nečistôt, piesku, hrdze) o povrch auta, ak ich najskôr správne neodstránite. Parný čistič tieto drobné čiastočky odstráni pôsobením správneho množstva tlaku, tepla a vody. Po očistení povrchu auta parou odporúčame na vysušenie a leštenie používať mopy a utierky z mikrovlákna. Veľa majiteľov automobilov malo nepríjemné skúsenosti s poškriabaním svojho auta od automatickej linky lebo dokonca aj od použitia samoobslužnej ručnej umyvárne. Para (plyn) je oveľa šetrnejšia. V priamom kontakte s povrchom vozidla nie je žiadny predmet (napríklad kefa) a ak sa vykoná správne, povrch auta sa nepoškriabe ani inak nepoškodí.

Často kladené otázky o čistení vozidiel parou

Ako dlho trvá umytie auta parou?

Líši sa to podľa veľkosti vozidla a štýlu umývania auta, ako aj sile zašpinenia. Všeobecne môže skúsená obsluha detailne vyčistiť exteriér automobilu asi za 10-15min. Interiér (čalúnenie aj plasty) je možné kompletne vyčistiť za 15-20min. Vysušenie čalúnenia je veľmi krátke. Dá sa povedať, že kým vyčistíte poslednú sedačku, tá prvá očistená je už suchá.

Koľko odpadovej vody vytvára parný čistič?

Parné čističe neprodukujú takmer žiadnu odpadovú vodu.

Môže sa parný čistič používať aj v zime?

Áno!

Samoobslužný parný čistič je vybavený systémom „anti freeze“. Takže nie je potrebné parný čistič na zimné mesiace vypnúť. Pokiaľ zákazník potrebuje vyčistiť sedačku, resp. všeobecne interiér, parný čistič môže použiť v akomkoľvek počasí.

Existujú nejaké obavy týkajúce sa bezpečnosti stroja, napríklad náhle prasknutie kotla?

Samoobslužné parné čističe sú vybavené viacnásobnými bezpečnostnými zariadeniami (dva bezpečnostné ventily, tlakový ventil, teplotný ventil). V autotestoch je bojler testovaný na tlak niekoľkonásobne vyšší než je bežne určený. Bojler je vždy vyrobený z nerezovej ocele AISI 304 spojenej špeciálnou technikou zvárania „TIG“ (Tungsten Insert Gas), ktorú realizujú špecializovaní technici, a preto sa vyrábajú bez tesnení ako jeden celok.

Často kladené otázky o čistení vozidiel parou